quick hookup sites speed dating speed dating dandenong ranges a good headline for a dating profile dating websites for serious relationships best sites dating dating in bay city mi english speed dating madrid speed dating revolution manchester robert speed dating winnipeg events is troy still dating gabriella best filipino ano ang dating pangalan ng iraq south asian online dating carbon 14 method dating destiny matchmaking apps hookup to creating an online dating profile proof against carbon dating live dating top chinese are aria and ezra dating in real life mauritius dating in london philippines 100 free dating sites matchmaking festival bulawayo hook the chivalry what is radioactive dating based on wikianswers aarp online dating someone 20 years older than me dating cousin group dating service chemistry behind carbon dating dating swansea tinder dating app download blackberry dating site waterford iphone 7 Plus spionage app site de rencontre gratuit adultères
^Back To Top
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

COVID-19

marzec 2020

Szanowni Państwo Członkowie bydgoskiego Oddziału PTP,

w związku z pandemią COVID-19 (koronawirusa) i kwarantanną, jakiej podlegamy, także my – psycholodzy stanęliśmy w obliczu nieznanej nam jeszcze sytuacji i wyzwań z nią związanych. Od kilkunastu już dni adaptujemy się do innej zawodowo rzeczywistości w obszarze ochrony zdrowia, pomocy społecznej, oświaty i wielu innych. Część z nas wykonuje aktualnie swoje obowiązki zawodowe zdalnie, udzielając teleporad lub prowadząc oddziaływania pomocowe (porady psychologiczne i psychoterapię) z wykorzystaniem różnorodnych systemów teleinformatycznych (Skype, Zoom, WhatsApp, webinaria). To zwiększa bezpieczeństwo klientów i nas samych, ale jednocześnie stwarza dylematy, które musimy na bieżąco rozwiązywać, niekiedy ze wsparciem wytycznych innych towarzystw i organizacji naukowych i psychoterapeutycznych. Część z nas, tych pracujących w ochronie zdrowia na oddziałach stacjonarnych, pozostaje w bezpośrednim kontakcie z pacjentami lub podopiecznymi, „odciętymi” od rodzin, świadcząc nieustająco pomoc w kryzysie. Choć teraz pracy mamy być może nieco mniej niż zazwyczaj (z uwagi na rezygnacje z kontaktu części naszych klientów w ostatnim czasie i co – zapewne – dodaje nam powodów do zmartwień), to – biorąc pod uwagę psychologiczne aspekty kwarantanny - po wszystkim prawdopodobnie będziemy mieć tej pracy bardzo dużo. Zachęcam do nieustającego dbania o wysokie standardy naszej pracy w tych zmienionych warunkach i niezapominania o sobie – bez uważności na własny stan wewnętrzny nie będziemy efektywni w naszej pracy zawodowej.

Jako Zarząd pozostawałyśmy aktywne na tyle na ile było to możliwe i organizowałyśmy dla Państwa różnorodne wydarzenia, mimo że było o nas cicho w ostatnich miesiącach. Niestety, nasze plany (wykłady w kwietniu i maju, warsztaty jesienią) stoją pod znakiem zapytania. Na bieżąco, oczywiście, będziemy Państwa informować na temat szczegółów tych wydarzeń.

Tymczasem poniżej znajdziecie Państwo przydatne linki do opracowań i artykułów naukowych, mogących stanowić wsparcie merytoryczne w tym niełatwym czasie. Wiele z nich jest w języku angielskim, ale wierzymy, że nie stanowi to dużej przeszkody.

Z życzeniami zdrowia, odporności, nadziei i spokoju,

w imieniu Zarządu Oddziału Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Bydgoszczy

Przewodnicząca - dr n. społ. Anna Kobierecka-Dziamska

Copyright © 2013  Polskie Towarzystwo Psychologiczne Oddział w Bydgoszczy !